Iskelmä Festivaali kävijäennätykseensä - Himoksella juhli 30 000 kävijää


Iskelmä | 30.06.2012 21:16 | Antti Granlund


Jo neljättä kertaa järjestetty Iskelmä Festivaali ylsi jälleen kävijäennätykseensä, kun Himoksella juhli kolme päivän aikana 30 000 henkeä.

Iskelmä Festivaaleilla tunnelmoitiin muun muassa Chisun, Tuure Kilpeläisen ja Jesse Kaikurannan tahtiin. Massiivisessa esiintyjäkaartissa olivat mukana myös muun muassa Eppu Normaali, Neljä Ruusua, Suvi Teräsniska, Paula Koivuniemi, Popeda, Lauri Tähkä, Erin ja Yö.

Festivaalissa nähtiin yli 30 valovoimaista esiintyjää aina huikeista artistikomeetoista suomalaisten ikisuosikeihin.

- Kiinnostavat artistivalinnat, toimivat palvelut sekä parhaat mahdolliset yhteistyökumppanit ovat hyvin sujuvan festivaalin a ja o. Mielestäni entistä laajempi festivaali- ja karavaanarialue palvelivat juhlijoita tänä vuonna erittäin hyvin, HimosLomien toimitusjohtaja Tiina Mäntyharju sanoo .

Mäntyharjun mukaan Iskelmä Festivaali on aikuisten oma tapahtuma, jossa tunnelma on ollut ainutlaatuinen. Lisäksi säätiedotuksista poiketen aurinko hemmotteli festivaalikansaa varsinkin torstaina ja perjantaina.

Iskelmä Festivaali palkittiin tammikuussa Radiogaalassa vuoden parhaana radiotapahtumana. Gaala palkitsi vuoden 2011 parhaat artistit ja promoottorit sekä radiomyynnin, ohjelmatekijöiden ja mainosalan parhaimmiston.





Jaa

Avainsanat

Lisää aiheesta
Kommentit

UUTISET/ISKELMAFESTIVAALI



Info


Kilpailut



Luetuimmat
Nyt
24h
Viikko




























Hae