Eppu Normaali Oy:n liikevaihto on tänä vuonna ollut vahvassa kasvussa. Edelliseen vuoteen verrattuna yhtiön liikevaihto kasvoi 29 prosenttia 3,2 miljoonaan euroon. Yhtiön nettotulos nousi 444 tuhanteen euroon, kun edellisenä vuonna yhtiö teki tulosta 89 tuhatta euroa.
- Tämä on se vanha huomio, jonka teimme jo 90-luvulla bändin kanssa. Lama ei vaikuta kovinkaan paljon huvittelubisnekseen, vaan pikemminkin lisää ihmisten keikoilla käyntiä ja kulttuurin käyttämistä. Ulkomaanmatkoista ja autojen ostoista säästetään enemmän, Aku Syrjä kertoo.
Pääoman tuotolla mitattuna Eppu Normaali Oy:n kannattavuus on ollut erinomainen. Yhtiön tulos on hyvä myös verrattaessa sitä muihin musiikkialan firmoihin.
Aku Syrjä on paitsi Eppu Normaalin rumpali, myös Eppu Normaali -osakeyhtiön toimitusjohtaja ja Akun tehtaan johtaja.













