Lauri Tähkä huumasi ennakkokuunteluissa - katso kuvat ja video!

21.08.2013 07:16 -

Muusikko tarjoili yleisölle myös harvinaisuuksia.

Tällä viikolla järjestetään neljällä paikkakunnalla Lauri Tähkän uuden Huumaan-levyn ennakkokuuntelutilaisuuksia. Maanantaina kuuntelutilaisuus järjestettiin Oulussa ja eilen tiistaina Tampereella. Tänään vuorossa on Hämeenlinna ja huomenna torstaina Turku.

Iskelmä-baareissa pidettyihin ennakkokuunteluihin haettiin yleisöä Iskelmän nettisivujen kilpailun kautta.

Eilisessä Tampereen-tilaisuudessa Lauri Tähkä soitti muutaman biisin uudelta levyltä akustisesti. Ensimmäisenä kuultiin uusi sinkku Saat syttymään. Tähkä myös kertoi tarinoita uusien kappaleiden takaa.

Lisäksi hän soitti taustanauhalta niin sanottuja lallatteluja eli ensimmäisiä raakademoja uuden albumin kappaleista. Ne herättivät kuuntelijoissa välillä myös aikamoista hilpeyttä. 

Illan aikana nähtiin kyyneleitä niin yleisön kuin illan tähdenkin silmäkulmassa. Yleisöstä ehdotettiinkin seuraavaksi fanituotteeksi Lauri Tähkä -nenäliinoja. 

Katso alta kuvia ja video tilaisuudesta (klikkaa kuvia nähdäksesi ne isompina).

 .

 .

Kilpailut

Uusimmat